28 lipca 2021 0 Komentarzy

BPC 157 – święty graal na kontuzje?

Działanie BPC-157 w pigułce

Szczegółowo podchodząc do sprawy, BPC-157 jest po prostu łańcuchem 15 aminokwasów, a nosi nazwę BODY PROTECTING COMPOUND.

Nasz organizm produkuje go w bardzo małych ilościach w sokach żołądkowych, gdzie wykorzystywany jest do ochrony i “leczenia” jelit. Jednak co ważniejsze, gdy uda nam się dostać skoncentrowany produkt, który będzie mieć bardzo wysoki poziom aktywności biologicznej, jego spectrum działania jest dużo szersze, ponieważ zacznie naprawiać wszystkie uszkodzone tkanki takie jak:

  • kości
  • zęby
  • ścięgna
  • jelita
  • mięśnie
Co najważniejsze zostało to udowodnione nie tylko na szczurach, ale przede wszystkim na ludziach.

Dodatkowo jak już wyżej wspominałem BPC dzięki swojemu efektowi gojenia, za równo w dolnym jak i górnym odcinku przewodu pokarmowego, ma działanie przeciwwrzodowe, ale także bardzo dobrze wpływa na redukcję nieswoistego zapalenia jelit (NZJ). W międzyczasie działa również protekcyjnie na przewód żołądkowo-jelitowy, a nawet serce. Niedawno badania pokazały, że działanie ochronne obejmuje także układ dopaminergiczny. 
GOJENIE RAN

BPC a gojenie się ran?

Po za wyżej wymienionymi benefitami, korzystając z tego peptydu, liczyć również możemy na szybsze gojenie się ran; poprzez interakcje z tlenkiem azotu, BPC wywołuje ochronę tkanek śródbłonka, zwiększając również angiogeneze (tworzenie się naczyń włosowatych). Co najważniejsze blizna kształtuje się od 9 do 12 miesięcy i wtedy mamy bardzo realny wpływ na to jak będzie wyglądać po tym czasie – nie marnujcie w okresie tej rekonwalescencji czasu. 

BPC pobudza ekspresje genów odpowiedzialnych za cytokiny i wytwarzanie czynnika wzrostu, a także macierzy wewnątrzkomórkowej, czyli KOLAGENU. Zauważono również we wielu przypadkach zdecydowanie szybsze gojenie się blizn powstałych w przypadku oparzeń! 

Co najważniejsze i chyba dla wielu osób najbardziej interesujące – BPC nie posiada żadnych skutków ubocznych. 
Kolejne badania nad działaniem tego środka udowodniły również sukcesywny wpływ na działanie mózgu, a przede wszystkim system GABAenergiczny, ale także – co ciekawsze wykazało lepsze działanie niż wiele.. antydepresantów

BPC-157 - jak stosować?

Dawki oczywiście dobierane powinny zostać indywidualnie, ale zaleca się stosować od 250 mcg do nawet 800 mcg  (ja jednak zalecałbym zacząć od tych mniejszych porcji) w przypadku formy iniekcyjnej – zdecydowanie polecam iniekcje podskórną, ale na szczęście dla osób bojących się igły stworzona została również wersja oralna (niestety prawie trzy razy droższa).
Zważywszy na krótki okres półtrwania peptydu, odpowiedniejszym jest oczywiście rozłożenie dobranej dawki na mniejsze porcję. Podzielenie na dwie powinno w zupełności wystarczyć. 

Oczywiście szybkość zauważalnych zmian jest dosyć indywidualna – zależy to przede wszystkim od stanu naszego organizmu. Przy stanach zapalnych okres czasu od 2 do 4 tygodni powinien już pokazać nam pierwsze pozytywne zmiany.  Zalecana długość przyjmowania BPC to około 3-4 miesiące.

Udostępnij :

Zostaw komentarz

brand
brand
brand
brand
brand
brand
brand