Proces ten ma na celu zwiększenie liczby włókien mięśniowych, inaczej mówiąc nowych komórek mięśniowych.
W wypadku hiperplazji do końca nadal nie wiadomo czy proces ten zachodzi w naturalnych warunkach. Dotychczas jedynie badania na zwierzętach udowodniły, że jest to możliwe.
Według tych badań bardziej podatne na to działanie są mięśnie długie takie jak
- m. czworoboczny uda
- m. dwugłowy ramienia
- m. krawiecki
- m. ramienny przedni
Powstałe w wyniku procesu włókna są nieco mniejsze i może tłumaczyć to, dlaczego progres u zaawansowanych osobników jest słabszy i wolniejszy.
W przypadku ludzkiego organizmu wyniki są nadal niespójne, stąd problem występowania powyższego procesu pozostaje zagadką. Pewne jest jednak, że czynnikiem, który może wpłynąć na proces hiperplazji są sterydy anaboliczne.
Zachodząca reakcja jest dalej tak tajemnicza, że do teraz naukowcy zastanawiają się czy jest to efekt adaptacji – czyli przystosowania do dużych ciężarów, czy też efekt uboczny, który występuje w trakcie regeneracji potreningowej.
Portal Informacyjny
Web DesignerWspaniały blog wiele przydatnych informacji zawartych w poszczególnych postach, Dzieki Ci za to serdeczne, zapraszam także do siebie…
Domeny Polska
Web DesignerUrodzileś sie po to, by wieść nadzwyczajne życie, robić nadzwyczajne rzeczy i pomóc nadzwyczajnej liczbie ludzi. – Mike Litman