31 sierpnia 2021 0 Komentarzy

Nowy król? Czyli słów kilka o MK-677

Wielu z was zasłyszało za pewne mityczne legendy na temat stosowania hormonu wzrostu. Cena tego środka mocno jednak odstrasza zwykłych amatorów dźwigania ciężarów. A co gdyby dało się osiągnąć podobne efekty płacąc za to ponad 3 razy mniej? Tym sposobem docieramy właśnie do Ibutamorenu.

MK677 przebojem wdarło się na szczyt suplementacji must have w naszym kraju. Niedawno nie stosował go nikt – teraz każdy szanujący się zawodnik musi to mieć. Dlaczego? Co w MK jest aż tak pociągającego? Zacznijmy od samego początku

Wyrzuty hormonu wzrostu w naszym organizmie możemy zwiększyć dzięki 4 mechanizmom:

  • Zwiększenie uwalniania GHRH
  • Wzmocnienie sygnalizacji GHRH w somatotropach przedniego płata przysadki
  • Zmniejszenie uwalniania somastotatyny (hormon który blokuje uwalnianie GH)
  • Hamowanie sygnalizacji receptora somastotatyny

I teraz wyobraź sobie suplement, który działa poprzez wszystkie te wyżej wymienione mechanizmy, a poziom wyrzutu HGH zależał będzie już tylko od dawki MK677 jaką zastosujemy – a badania pokazały, że już dawka od 5 mg spowoduje dość znaczny wyrzut poziomu GH i IGF-1 w organizmie! 

Samo podniesienie tych dwóch “markerów” w naszym ciele niesie również inne korzyści takie jak np., leczenie stanów związanych z wyniszczeniem mięśni (choroby typu AIDS), leczenie osteoporozy, poprawienie gęstości mineralnej naszych kości – a więc również prewencje kontuzji. Idąc kolejnymi cechami na pierwszy ogień jest to poprawa snu (a więc i regeneracji), jakości skóry, zwiększonym poziomem energii, retencji azotu (kulturyści lubią to). Co ciekawe potrafi również zmobilizować nasz układ immunologiczny do bardziej wytężonej pracy podczas różnych stanów zapalnych, dlatego badacze sprawdzają również jego powiązanie z walką z chorobami nowotworowymi.

Pojedyncza dawka wzmacnia impulsy wydzielania naszego naturalnego poziomu GH przez 24 godziny, stymulując go poprzez silne wiązanie z GHS-R (receptor greliny – hormon głodu). Wszystkie wyżej wymienione benefity pokazują nam jak wiele dobrego może przynieść nam stosowanie MK677, zwłaszcza w sportach sylwetkowych. 

Oczywiście, i tutaj jasno trzeba będzie to podkreślić – nie będzie miał identycznego działania jak podawanie samego GH, ponieważ MK będzie miało ograniczone działanie ze względu na sprzężenie zwrotne, tzn., może zwiększyć poziom naszego hormonu wzrostu ale tylko o określoną ilość, dlatego też nigdy nie zastąpi większych dawek GH. Jednak sukcesywnie wyrównać powinien  podawanie jakichś 2-4 jednostek hormonu. (tutaj warto mieć na względzie badanie poziomu IGF-1 podczas stosowania, by samemu się o tym przekonać)

Dawkowanie tego suplementu śmiało zacząć można od 10 mg do myślę maksymalnie 20-30 mg. Znajomy, któremu zarzuciliśmy 20 mg MK, w ciągu 2 tygodni wrzucił na siebie już ponad 4 dodatkowe kilogramy. Większe dawkowanie traci sens, ponieważ suplement w dawce przyjmijmy 50 mg nie będzie działał dwukrotnie lepiej niż 25 mg, za to skutki uboczne, takie jak hiperglikemia czy podwyższona prolaktyna, będą zdecydowanie przewyższać benefity. Sam w sobie MK677 jest nieszkodliwy – ale jak z każdym suplementem i każdym innym środkiem – dawka czyni truciznę, więc wszystko należy używać umiejętnie i z głową.

 

Zostaw komentarz

brand
brand
brand
brand
brand
brand
brand